DAILY DESIGN: Luca Nichetto i jego silikonowa suszarka do naczyń Nowy York

Udostępnij ten post
silikonowa suszarka do naczyn manhattan NY nichetto

Nowy York z lotu ptaka wygląda niesamowicie, dlaczego by więc nie stworzyć gadżetu do domu, który wiernie odwzoruje ten widok? Na taki pomysł wpadł włoski projektant Luca Nichetto i stworzył dla firmy Seletti silikonową suszarkę do naczyń, która jest miastem pełnym wieżowców.


Podczas wizyty w siedzibie Seletti, Luca Nichetto zauważył makietę Manhattanu, i postanowił wykorzystać ten widok do stworzenia czegoś z bardziej praktycznym zastosowaniem. Tak zrodziła się idea stworzenia silikonowej suszarki do naczyń Nowy York, gdzie talerze i szklanki mogą spokojnie leżeć na ulicach miasta i opierać się o wystające wieżowce, a przy okazji ociekać z wody. 

Jeśli chodzi o samo wykonanie i użyte materiały to inspiracją był film "Incepcja" Chistophera Nolana, gdzie w jednej ze scen Nowy York zwija się, jakby był z gumy. Tym samym składana suszarka do naczyń nosi nazwę Inception i jest wykonana z silikonu. Produkt dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: niebieski, różowy, beżowy. 

Suszarki od lat wyglądają prawie zawsze tak samo, no i przez swoją sztywną konstrukcję, zajmują sporo miejsca, dlatego pomysł składanej, silikonowej suszarki do naczyń uważam za rewelacyjny. Do tego, chyba każdy chciałby mieć w swojej kuchni miniaturę jednego z najpopularniejszych miast na świecie. Suszarkę można już kupić w Polsce-> SILIKONOWA SUSZARKA NOWY YORK

silikonowa suszarka do naczyn manhattan NY nichetto

silikonowa suszarka do naczyn manhattan NY nichetto

silikonowa suszarka do naczyn manhattan NY nichetto

silikonowa suszarka do naczyn manhattan NY nichettoJeśli szukasz pomysłu na gadżet lub prezentu dla bliskiej osoby, to zapraszam na stronę GADGETS EVERYWHERE, gdzie znajdziesz niespotykane, zabawne oraz ciekawe  gadżety do domu, wraz z adresami sklepów, w których można je dostać.