DAILY DESIGN: LEGO The Simpsons

Udostępnij ten post

W tym roku obchodzimy w USA 25-lecie nadawania The Simpsons. Z tej okazji, w lutym, duńska firma LEGO wypuściła serię klocków z tego właśnie kultowego serialu. W skład głównego zestawu LEGO z The Simpsons wchodzą: wielki dom wraz z wyposażeniem, oraz figurki LEGO Homera, Marge, Barta, Lisy, Maggie. Dom LEGO oddaje rzeczywisty charakter serialowego domu. Jest on rozkładany, ma zdejmowane piętra i dach. Dodatkowo w maju wychodzi seria figurek reszty serialowych postaci. Nie znamy jeszcze daty pojawienia się zestawu w Polsce, ale jak na razie w USA jego koszt to 200 dolarów. Mogłoby się wydawać, ze to dużo, ale porównując do cen dużych zestawów LEGO dostępnych już na naszym rynku, to cena nie jest taka nie do przeskoczenia. Należy również pamiętać, że klocki LEGO charakteryzują się trwałością, dobrą jakością i przede wszystkim precyzją wykonania. Jako, że sama wychowywałam się w czasie boomu na klocki LEGO w Polsce, i były one nieodłącznym elementem mojego dzieciństwa, to mam do nich ogromny sentyment. 

Ciekawostka: Skąd pochodzi nazwa klocków LEGO? Jest to skrót pochodzący od duńskiego zwrotu "Leg godt", który oznacza "baw się dobrze" :)

A wracając do serialu, to twórcy The Simpsons planują w najbliższym czasie emisję jednego odcinka, w którym postaci będą występować w formie ludzików LEGO.


lego the simpsons house simsonowie klocki

lego the simpsons house simsonowie klocki

lego the simpsons house simsonowie klocki

lego the simpsons house simsonowie klocki
lego the simpsons house simsonowie klocki


Zobacz również serię bidonów i pudełek do przechowywania LEGO--> BIDONY I POJEMNIKI LEGO

Jeśli szukasz pomysłu na gadżet lub prezentu dla bliskiej osoby, to zapraszam na stronę GADGETS EVERYWHERE, gdzie znajdziesz niespotykane, zabawne oraz ciekawe  gadżety do domu, wraz z adresami sklepów, w których można je dostać.